Імерсивний мультифункціональний хаб
Інноваційне середовище для втілення креативних ідей, реалізації цифрових ініціатив, упровадження передових технологій в науковий та освітній простори й можливість працювати з ними в практичній площині.
12 грудня 2023 року у Західноукраїнському національному університеті було відкрито перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб.
Відкриття хабу є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Імерсивний мультифункціональний хаб в класичному університеті Тернополя був створений з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, у співпраці із Тернопільською обласною військовою адміністрацією та Західноукраїнським національним університетом, за підтримки ПРООН в Україні та фінансування Уряду Японії, з координацією ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за сприяння технічного партнера простору компанії Cisco Systems.
Імерсивний мультифункціональний простір ЗУНУ оснащений планшетами, AR-гарнітурами, інструментом для виготовлення голограм та цифровою дошкою. Сучасні окуляри доповненої реальності дозволяють одночасно групі людей працювати з 3D моделями об’єктів. Також в хабі встановлена інтерактивна дошка та планшети, які дозволяють проводити навчання в онлайн та офлайн форматах.
Magic Leap 2
Потужна бінокулярна гарнітура AR, яка проектує 3D-об’єкти на зображення фізичного світу користувача в реальному часі.
WIFI MR44
Wi-Fi 6 з мультигігабітним Ethernet. Продуктивність і ефективність Wi-Fi 6 із виділеною радіостанцією безпеки.
Meraki MS120-8FP 1G L2 Cloud Managed 8x GigE 124W PoE Switch
Компактний комутатор забезпечує комутацію доступу рівня 2 у безвентиляторному компактному форм-факторі.
До роботи в хабі залучені: фахівці відділу цифрової трансформації, навчально-наукового центру інформаційних технологій, навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності, професорсько-викладацький колектив та студенти кафедри психології та соціальної роботи, науковці Західноукраїнського національного університету та аспіранти, які проводять дослідження у відповідній тематиці.
Хаб здійснює освітню діяльність щодо підвищення рівня цифрової грамотності населення, використання імерсивних технологій у навчальному процесі та наукових дослідженнях, моніторинг психологічного стану учасників освітнього процесу за допомогою нейронаукового тесту ментального здоровʼя “Anima”.
Переваги:
Імерсивний мультифункціональний хаб працює над:
- освітою та навчанням в імерсивному середовищі;
- можливостями взаємодії з тривимірними моделями та симуляціями для покращення навчання;
- проведенням хакатонів та співпраці з технічними спільнотами; виставковим простором для творчих та художніх проєктів у віртуальному середовищі;
- застосуванням імерсивного хабу для онлайн-зустрічей, конференцій та спільної роботи у наукових та освітніх проєктах;
- створенням інтерактивних просторів для командної роботи та бізнес-зустрічей;
- віртуальними тренажерами та спортивними імітаціями для реабілітації; використанням можливостей хабу для адаптації освітнього процесу для людей з особливими потребами;
- діагностикою психологічного стану учасників освітнього процесу за допомогою технологій сучасного програмного забезпечення;
- навчанням людей різних вікових категорій цифровим навичкам з використанням передових технологій;
- розробкою імерсивних симуляцій середовища та віртуальних навчальних лабораторій з доповненою реальністю для підготовки фахівців за спеціальностями та освітніми програмами: «Автомобільний транспорт», «Транспортні технології», «Психологія», «Маркетинг», «Дизайн», «Будівництво та цивільна інженерія», «Штучний інтелект»;
- розробкою програмних продуктів за допомогою засобів Unity, Unreal Engine або спеціалізованих засобів розробки для медичної реабілітації пацієнтів з фізичними вадами, психологічними травмами, розладами когнітивних функцій тощо;
- проведенням наукових досліджень в різних галузях, зокрема для візуалізації даних, симуляції та моделювання процесів в економіці, екології, енергетиці та медицині, а також для розробки прототипів систем у віртуальному середовищі та вивчення їх поведінки.
Для безбар’єрного доступу усіх категорій населення до роботи хабу у центральному корпусі Західноукраїнського національного університету створено спеціально обладнані місця для паркування, пандуси та вбиральні.
Координатор роботи хабу – начальник відділу цифрової трансформації ІВАНІЦКИЙ Назар Юрійович, +380 67 450 53 08.